Як підтримати здоров'я навесні

Імунітет захищає людський організм не тільки від інфекційних, але і від хронічних захворювань. Він також оберігає наше психічне здоров'я. Міцний імунітет - запорука впевненості в собі, відмінного настрою.

Імунітет може бути як природним, тобто виробленим самим організмом, так і штучним - таким, який набувається шляхом процесу імунізації (введення вакцини). Першим, хто винайшов подібну вакцину, був французький дослідник Луї Пастер. Але задовго до нього наші предки вже знали, що потрібно робити, щоб зміцнити імунітет.

Чому знижується і падає наш імунітет

Особливо гостро постає питання захисту організму взимку. Коли сонце слабо світить, ми поглинаємо дуже мало вітамінів, а також мінеральних речовин. З приходом же весни зростає чисельність алергенів. До всього іншого, наша, в основному сидяча робота, знижує активність. Ми неправильно харчуємося, то забуваючи вранці перед роботою/навчанням підкріпитися, то наїдаючись на ніч різної шкідливої їжі. Не в останню чергу ослаблений імунітет буває і через погіршення екологічної обстановки. Багато хто живе поблизу заводів, всі дихають автомобільним вихлопами.

Всілякі віруси тягнуться до таких людей, немов у них вбудований магніт.

Можливо, від усього і не вийде захиститися, але все ж спробувати запобігти великій з них частині можна. Саме для цього і слід займатися зміцненням власного імунітету. Оздоровлення свого організму необхідно проводити постійно і систематично.

Для зміцнення імунітету підходимо комплексно, починаємо з ранкової гімнастики разом зі своїми дітьми. Чудовий початок ранку. Обов'язковий  контрастний душ. Він підбадьорить, додасть сили. Неодмінно їсти сніданок. Без нього краще не виходити з дому. Намагайтеся більше ходити пішки, прогулянки з дітьми у парку підбадьорять та дадуть можливість ковтнути свіжого повітря, а не вихлопними газами. Краще вживати зелений чай, зміцнить організм какао.

Імунітет має потребу у відпочинку. Лягайте спати вчасно, так, щоб сон тривав не менше восьми годин. Для дитини сон повинен бути десять годин.

Навесні багато хто намагається зміцнювати імунітет, приймаючи полівітаміни. Але недавні дослідження встановили, що в даних речовинах присутній надлишок заліза, хрому, цинку, йоду, а також ще ряду хімічних речовин. Якщо цих речовин в організмі спостерігається більше норми, то вони стають небезпечними і можуть привести до протилежних результатів, наприклад, стати причиною захворювань внутрішніх органів. Не приймайте їх без рекомендації лікаря.

Деякі вирішують піти по короткому шляху, який вони вважають найбільш дієвим, тобто вибрати прийом імуностимуляторів. Однак, щоб вирішити їх приймати, потрібно володіти великою компетентністю в імунології.

Із матеріалу Максима Булавіна

На даний момент 1 гість на сайті