ЗДО №33

м. Рівне, вул. Корольова 4-а

Медична робота

Як боротися з комарами.

Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць. Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита - вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини не небезпечні навіть п'ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат. Що робити після укусу?

Детальніше...

В садочки без відповідних записів у медичній картці про проходження планових щеплень не беруть.

 • Порядок прийняття до дошкільного навчального закладу регулюється відповідними нормативно-правовими документами. Зокрема, ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.
 • - Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичне щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні захворювання або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється
 • Підписуючи письмову відмову про щеплення дитини, мало хто з батьків знає про наслідки відмови від планових щеплень (ПЩ).

  - Якщо батьки безпідставно відмовляються від щеплень своєї дитини, вони беруть на себе велику відповідальність та повинні вирішувати, яким чином їх дитина має отримати освіту, оскільки ми живемо у правовій державі із затвердженими законами.
  Які щеплення входять до українського календаря щеплень?  Туберкульоз 3-7 день, 7, 14 років
  Гепатит В 1 день, 1 міс., 6 міс.
  Дифтерія 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
  Кашлюк 3, 4, 5, 18 міс.
  Правець 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
  Поліомієліт - инактивированная (нежива) вакцина: 3,4 міс.;
  - оральная (жива) вакцина: 5, 18 міс., 6, 14 років
  Гемофільна інфекція 3, 4, 5, 18 міс.
  Кір 12 міс., 6 років
  Краснуха 12 міс., 6 років, 15 років (дівчата)
  Паротит (свинка) 12 міс., 6 років, 15 років (хлопці


Детальніше...

Рекомендації для батьків.

 

МОН України
МОН України
МОН України
МОН України
МОН України
МОН України
МОН України

Ваша думка

У яких заходах дитячого садку ви готові брати участь найохочіше:
 

Відвідувачі сайту

На даний момент 4 гостей на сайті